Rejsy statkiem

HOLIDAY BOAT TOURIST

Rejsy ekskluzywnymi katamaranami: [OFERTA]

 

 

ŻEGLUGA AUGUSTOWSKA

Żegluga Augustowska to firma, która od wielu lat organizuje rejsy turystyczne statkami wycieczkowymi. Pod koniec lat 90. stała się prywatnym przedsiębiorstwem, które co roku przewozi prawie 100 tys. pasażerów. Każdego roku witamy na statkach nowych klientów.
Jesteśmy dumni, kiedy słyszymy, że nasi goście są zadowoleni z rejsu i wracają do nas w kolejnych latach. To niezwykle cieszy i motywuje do ciągłego podnoszenia jakości oferowanych przez nas usług.
Główną atrakcją turystyczną Augustowa jest zabytkowy Kanał Augustowski droga wodna, po której pływają nasze statki.

 1. STUDZIENICZNA
  Port Augustów, Rzeka Netta, Jezioro Necko, Rzeka Klonownica, Jezioro Białe, Śluza w Przewięzi, Jezioro Studzieniczne, Port Augustów
  Zauroczy Was niezwykłość Kanału Augustowskiego, zaciekawią liczne atrakcje turystyczne widoczne na brzegu jeziora Necko. Przepłyniecie Rzeczkę Klonownicę, najkrótszą żeglowną rzekę w Polsce. Jezioro Białe zachwyci Was jasnozieloną barwą i niezliczoną ilością białego ptactwa. Wpływając na jezioro Studzieniczne Wasz statek pokona śluzę Przewięź, po czym zawinie do miejscowości Studzieniczna, malowniczo położonej na półwyspie. To miejsce kultu religijnego z wieloma zabytkami sakralnymi. Zwiedzicie Sanktuarium w Studzienicznej, które w 1999 roku gościło płynącego naszym statkiem papieża Jana Pawła II.
  CENY
  45 zł/osobę
  Dzieci od 0 do 6 lat: 5zł/os.
  Dzieci od 7 do 10 lat: 10zł/os.
 2. DOLINA ROSPUDY
  Port Augustów, Rzeka Netta, Jezioro Necko, Jezioro Rospuda, Port Augustów
  Po opuszczeniu portu, statki kierują się na rzekę Nettę. W 1812 roku Armia Napoleońska wybrała bulwary rzeki na nocny postój i odpoczynek podczas wyprawy na Rosję. Jednym z żołnierzy, biorących udział w tej wyprawie, był Ignacy Prądzyński – późniejszy projektant i budowniczy Kanału Augustowskiego. Mijając piękne, spacerowe trasy po obu stronach Netty, statki wpływają na jezioro Necko. Potem kierują się na jezioro Rospuda, położone wśród dziewiczej, nienaruszonej przyrody. Unikatowość Doliny Rospudy, której krajobraz chroniony jest ze względu na występowanie rzadkich gatunków roślin i zwierząt, stała się przyczyną przerwania budowy obwodnicy Augustowa.
  CENY
  45 zł/osobę
  Dzieci od 0 do 6 lat: 5zł/os.
  Dzieci od 7 do 10 lat: 10zł/os.